Visos laidojimo ir kremavimo paslaugos. Pagalba visą parą 8 609 25543

Turgelių kapinės

Apie Turgelių kapines

Turgelių kapinės yra vienas iš istorinių ir kultūrinių svarbos vietovių Lietuvoje, esanti Turgelių kaime, netoli Lietuvos sostinės Vilniaus. Šios kapinės yra žinomos savo senovės ir istorinio palikimo bei architektūros prasme.

 1. Istorinis kontekstas: Turgelių kapinės yra senovinė vietovė, kurioje buvo palaidoti žmonės jau senovės laikais. Jos turėjo svarbų vaidmenį senovės baltų kultūroje ir gyvenime.
 2. Senovės laikai: Turgelių kapinėse buvo rasta daug senovės laikų kapų, kuriuose buvo palaidoti senovės gyventojai. Tai rodo, kad ši vieta buvo naudojama kaip kapinės jau tūkstančius metų.
 3. Krikščioniškasis laikotarpis: Po krikščionybės įvedimo Lietuvoje, Turgelių kapinės tapo krikščioniškomis ir čia buvo palaidoti katalikų žmonių mirusieji.
 4. Kultūrinis paveldas: Turgelių kapinės yra svarbi kultūrinės paveldo vieta, nes čia galima rasti senovės antkapinius paminklus, kryžius ir kitus istorinius akmeninius artefaktus.
 5. Rūpinimasis ir saugojimas: Šių kapinių saugojimui ir tyrimui skiriama dėmesio, siekiant išsaugoti jų istorinę ir kultūrinę vertę ateities kartoms.
 6. Lankytojai ir turistai: Turgelių kapinės yra lankomos tiek vietinių gyventojų, tiek turistų. Šioje vietoje vyksta ekskursijos, kurios leidžia susipažinti su regiono istorija ir kultūra.

Turgelių kapinės atspindi senovės laikų, krikščioniškųjų ir šiuolaikinių tradicijų bei kultūros įtaką. Tai yra vieta, kuri padeda suprasti Lietuvos istorijos raidą ir gyventojų kultūrinį paveldą.

Sužinoti daugiau

Apie Turgelių bažnyčią

Turgelių bažnyčia yra istorinė ir architektūrinė vertybė, esanti Turgelių kaime, netoli Vilniaus, Lietuvoje. Ši bažnyčia yra svarbi vietovė religinių, kultūrinių ir istorinių reikšmių požiūriu.

Turgelių bažnyčia turi ilgą istoriją, siekiančią kelis šimtus metų. Ji yra glaudžiai susijusi su vietos bendruomenės istorija ir yra vienas iš seniausių pastatų šiame regione. Bažnyčia išsiskiria savo architektūrine išraiška. Jos architektūrinis stilius gali atspindėti įvairias epochas, pradedant nuo gotikinio iki barokinio stiliaus, atsispindinčio pastato fasado, langų ir detalių dizaine. Turgelių bažnyčia yra katalikų bažnyčia, turinti svarbų vaidmenį religinėje bendruomenėje. Čia vyksta religiniai pamaldos, krikštynų ir vestuvių ceremonijos, taip pat kitos religinės apeigos. Bažnyčia yra svarbi kultūrinės paveldo dalis, atspindinti vietos žmonių tikėjimą, tradicijas ir vertybes. Ji pritraukia tiek religinius piligrimus, tiek kultūros entuziastus, norinčius tyrinėti jos istoriją ir architektūrą. Turgelių bažnyčia yra svarbus regioninis ženklas, prisidėjantis prie vietinės bendruomenės tapatumo ir tapatybės formavimo.

Turgelių bažnyčia yra ne tik religinis centrų, bet ir kultūrinis bei istorinis paminklas, atspindintis vietos istoriją, kultūrą ir tradicijas. Ji yra vertinga Lietuvos kultūrinės ir architektūrinės paveldo dalis.

Mūsų kontaktai

Dirbame visą parą.

 • Akmenynės g. 3, Turgeliai, Šalčininkų raj. sav.

 • Pirmadienis – Sekmadienis
  visą parą nuo 0:00 iki 24:00

 • 8 609 25543

  8 671 74782

Susisiekite